Minęło sporo czasu od ostatnich „uaktualnień” za co serdecznie przepraszamy. Działo się ostatnio co nieco na niwie naszej działalności i w kilku niusach chcemy Wam ją przedstawić.

Wrzesień zeszłego roku, to jak pamiętacie nagranie „Spektaklu słowno-muzycznego Kazania  Świętokrzyskie”; Dzieło ciekawe i godne pokazania w całej Polsce. Zawdzięcza to samą swoją treścią, ale także, a może przede wszystkim muzyce jaka napisał Józef Skrzek. Także dla nas to kolejne, dobre doświadczenie, zrobienia czegoś dla naszej rodzimej Kultury. Tu chcieliśmy pogratulować i podziękować twórcom tej Sprawy: Marcinowi Majewskiemu i Janowi Tarnawskiemu z Kielc, którzy wzięli na siebie cały ciężar moderatorów, animatorów i mecenasów tego projektu. Wiemy że kosztowało  ich  to bardzo wiele i dalej nie mają łatwo; Panowie! Powodzenia!
Zachowało się parę fotek z przygotowań do nagrań, koncertu i czasu wolnego:

Kazania witokrzyskie - nagrania_1

W środku zapatrzony w okoliczności przyrody z Łysej Góry - Maestro Józef


A tu mieszkaliśmy:
Kazania witokrzyskie - nagrania_2 Kazania witokrzyskie - nagrania_3

W projekcie wzięli udział inni „Sławni” np.: Marek Piekarczyk czy Anthimos Apostolis - prze ciekawy i dobry człowiek z którym przegadaliśmy niejedną godzinę o metafizyce - często prostując z punktu widzenia prawosławnego - złożone rozumienie świata przez artystów …
Kazania witokrzyskie - nagrania_4 Kazania witokrzyskie - nagrania_5

Dużym przeżyciem było (drugie już) spotkanie i dotknięcie Relikwii Krzyża Św. które udostępnili nam oo. Oblaci. Bogu dzięki za wszystko!

Kazania witokrzyskie - nagrania_6

Reasumując - czekajmy niecierpliwie na ukazanie się CD „Kazania Świętokrzyskie”!
Joomla templates by a4joomla