W kinoteatrze „Rialto” odbywała się prezentacja  „Wieczoru Rosyjskiego” w ramach wieczoru odbyły się 2 panele dyskusyjne poświęcone sytuacji politycznej i kulturze Rosji. Po panelach pokazany był  wielokrotnie nagradzany film Andrieja Zwiagnicewa „Elena” oraz  koncert naszego zespołu.
Zebranym zaśpiewaliśmy kilka hymnów z Wieczerni i Jutrzni, począwszy od „znamiennego raspiewa” kończąc na współcześnie komponowanych utworach metr. Hilariona, ihumena Siluana (Tumanowa) i s. Julianny (Denisowej) .
Wychodząc naprzeciw prośbie Organizatorów przyszło nam także zaprezentować kilka Pieśni rosyjskich o tematyce świeckiej. Tu zabrzmiały „Eh, yhniem”, „ Zurawli” „Piechota” i kilka innych ogólnie znanych i lubianych utworów. Na Koncercie był obecny Europoseł Marek Migalski, emerytowany abp katowicki Damian Zimoń, ale przede wszystkim sympatyczna katowicka publiczność.
Mając na względzie całkowicie nieduchowny charakter miejsca jak i okoliczności prezentowania muzyki zdecydowaliśmy o „ świeckim  stroju koncertowym”.
Foto które wykorzystaliśmy za życzliwością Organizatorów.

Wieczr rosyjski 05.10.2013
Joomla templates by a4joomla