W pierwszej części koncertu wystąpił zespół „Radość” i  Studio Piosenki z Klubu 4.RBLog., działające pod kierunkiem Pana Stanisława Śliwińskiego. W ich wykonaniu usłyszeliśmy 16 kolęd znanych i mniej znanych, utrzymanych w nastroju radosnym, często rzewnym i lirycznym. Pierwszą część koncertu prowadziła solistka Studia Piosenki – Karolina Sak.

W drugiej części koncertu wystąpił chór „OKTOICH” Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego – Garnizonu Wrocław, działający ponad 22 lata przy Cerkwi świętych Cyryla i Metodego we Wrocławiu. Chór w swoim bogatym dorobku posiada wiele znaczących nagród i wyróżnień, m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Zasłużony dla Kultury Polskiej, Gloria Artis, Pro Memoria oraz Ministra Obrony Narodowej: Zasłużony dla Obronności Kraju.

Zespół przez te wszystkie lata dał setki koncertów w Polsce, w renomowanych salach koncertowych i filharmonicznych Europy oraz katedr Francji. Nagrał 9 płyt CD a także programy telewizyjne.

Od początku istnienia chórem kieruje ks. Grzegorz Cebulski. Podczas koncertu chór wykonał 6 kolęd. Ten piękny, wielogłosowy śpiew sakralny o wspaniałym brzmieniu stał się dla publiczności niezapomnianym duchowo-artystycznym przeżyciem, o czym świadczyły gromkie brawa i owacje widzów na stojąco.

Było to najszczersze i najpiękniejsze podziękowanie za koncert, oraz za ciepłe i jakże mądre słowa skierowane do widzów przez ks. Grzegorza Cebulskiego.

GALERIA

za: http://www.4rblog.wp.mil.pl
Joomla templates by a4joomla