W oleśnickiej cerkwi pw. Zaśnięcia Przenajświętszej Bogarodzicy odbył się w niedzielę doroczny wieczór kolęd. Jak co roku zgromadził on wyznawców prawosławia i katolicyzmu. W ekumenicznym duchu tradycji Wschodu i Zachodu rozbrzmiewały najpiękniejsze pieśni o narodzeniu Jezusa w Betlejem. I to aż w sześciu językach: polskim, ukraińskim, łemkowskim, rosyjskim, staro-cerkiewno-słowiańskim i  gruzińskim.

Kolędowały dwa zespoły chóralne: oleśnicki Chór Kameralny MOKiS pod dyrekcją Edyty Szostak-Kirzyc i chór Oktoich pod dyrekcją księdza Grzegorza Cebulskiego. Kolędy zaśpiewał również młodzieżowy zespół wokalny oleśnickiej Parafii Prawosławnej pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny.

Ten mistrzowski koncert stanowił piękne świadectwo duchowej jedności chrześcijan. Wysłuchało go prawie 300 mieszkańców Oleśnicy i jej okolic. Wśród nich znaleźli się m.in. przewodniczący Rady Powiatu Walerian Pietrzak, burmistrz Jan Bronś i wójt gminy Dobroszyce Jan Głowa.

Tak jak w poprzednich latach organizatorem koncertu była wspomniana parafia. Jej proboszczem jest ksiądz Jerzy Szczur. Należy ona do Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
FOTO

za: http://olesnica24.com
Joomla templates by a4joomla