Zakończył się czas kolędowania i działo się trochę koncertowego w tym temacie. Poza śpiewem na Świętach - nowego i starego kalendarza - zaproszono nas w kilka miejsc na Dolnym Śląsku.
10.01.2015 - Oleśnica
Pierwsze to oddana Oleśnica i jej cerkiew. Miło i sympatycznie a potem i swoiście smacznie "pod wieżą". Więcej na MojaOlesnica.pl.

11.01.2015 - Wrocław
Drugim, ale też najbardziej "prestiżowym", miejscem było Spotkanie Noworoczne organizowane przez Prawosławne Stowarzyszenie Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Auli Lopoldyńskiej UW w dniu 11 stycznia. Nasz występ w całości zadedykowaliśmy Władyce Jeremiaszowi, jako podziękowanie za 30 lat Jego obecności we Wrocławiu, której i my staliśmy się beneficjentami-wszelakich dóbr płynących z Osoby naszego Arcypasterza.

25.01.2015 - Wrocław
Jak zwykle - bo prawie corocznie - zaśpiewaliśmy na Wieczorach Tumskich w auli PFT 25 stycznia. Tam, tradycyjnie już ok.200 osobowa grupa Semper Fidelis wrocławian słuchająca z wielką życzliwością melodii swojej młodości Kresowej, gdzie język i białoruski i ukraiński, a i podlasko-poleski otaczał ich dziadków i rodziców na co dzień.

01.02.2015 - Oława
Z inicjatywy Pani Beaty Glejzow, udaliśmy się do Oławy, aby tamtejszej społeczności zaprezentować kolędy rodem z Cerkwi. Gościnnie przyjęto nas w samym kościele NMP Matki Pocieszenia, a następnie smacznie i serdecznie na plebanii u ks Proboszcza Tomasza Czabatora. Fotoreportaż tu.

01.02-2015 - Oleśnica
Bezpośrednio z Oławy pojechaliśmy do Oleśnicy, również z kolędami, gdzie w Bazylice św. Jana oczekiwał nas Proboszcz ks. Władysław Ozimek. Okazało się, że nasz koncert jest formą podziękowania dla oleśniczan za czas „chodzenia po kolędzie”. Na  ten szacowny gest odpowiedziała bardzo liczna grupa słuchaczy, wypełniając rześko-chłodną świątynię. Więcej na olesnica24.com.

07.02.2015 - Groszowice k. Opola
Byliśmy tam po raz pierwszy. Stało się to z inicjatywy Państwa Sławomira i Karoliny Wypchło-Pomorskich, którzy zechcieli zorganizować w swojej miejscowości coś na kształt Spotkania Kultur Chrześcijańskich, zapraszając chór z Cerkwi jak i Ewangelicki. Sama Parafia katolicka w Opolu Groszowicach ma sprawnie i ciekawie działający chór i instrumentalistów, którzy oczywiście również byli w tym dniu aktywni muzycznie. Niewielu z nas - męskich głosów - mogło w tym dniu pojechać, ale Ci wszyscy, którzy zadali sobie trud podróży, stanęli na wysokości zadania najwyżej jak mogli.
Licznie zgromadzeni słuchacze mogli po raz pierwszy usłyszeć śpiew cerkiewny, co wywarło na Nich duże i pozytywne wrażenie, o czym nie wstydzili się mówić po koncercie.
Joomla templates by a4joomla