Na zaproszenie ks. Marka Biernata proboszcza rzymsko-katolickiej Parafii św.Jakuba Apostoła, a także Pana Dariusza Zięby gościliśmy tamże 5 lutego z krótkim koncertem które poprzedziło nabożeństwo małej doksologii i fragmentów Panichidy.
Tym samym wspomniane zostało wydarzenie z czasów wojny, a konkretnie  pamięci żołnierzy Pierwszego Ukraińskiego Frontu Armii Czerwonej i WP poległych w dniach 23–30 stycznia 1945 roku, podczas forsowania Odry na odcinku od Lipek do Żelaznej pod Opolem. Wspomniano śp. ks Georga Grainera, ostatniego niemieckiego proboszcza Skorogoszczy, którego rocznica śmierci przypadała właśnie na  dzień 5lutego.
Jednak głównym powodem naszej obecności było nawiązanie do osoby śp ks. Jerzego Bogusiaka, który od lat 60-tych stał się  wielkim Przyjacielem Cerkwi Prawosławnej we Wrocławiu i nie tylko; poruszony w młodych latach faktem rozbierania i burzenia cerkwi w swoim rodzinnym Sosnowcu, przyrzekł sobie, iż będzie czynił wszystko aby na żadną świątynie w naszej Ojczyźnie nie podniesiono ręki...
I to postanowienie starał się zaszczepiać w dusze i umysły swoich wiernych, zapraszając śp. Metropolitę Bazylego, abp Aleksego - ordynariuszy wrocławskich, jak i duchowieństwo czy tez chóry do Skorogoszczy dając tym samym możliwość przeżycia autentycznej braterskiej ekumenicznej wspólnoty. I do tej duchowej spuścizny nieżyjących już arcypasterzy i duchownych chcieliśmy nawiązać swoim pobytem w Skorogoszczy. Fotoreportaż naszej Parafianki Pani Ewy Grażyny Wojtków TUTAJ:

Skorogoszcz 05.02.2012 Skorogoszcz 05.02.2012 Skorogoszcz 05.02.2012
Joomla templates by a4joomla